Sliema – דברים לעשות במלטה

העיירה סלימה ממוקמת בחלק הצפון מזרחי של האי המלטזי ורק כמה דקות נסיעה מעיר הבירה של מלטה, ולטה. זוהי אחת העיירות השוקקות ביותר של מלטה שכן היא כוללת את כל המרכיבים העיקריים של עסקים, בידור, חיי לילה ותיירות. זה הפך למיקום מרגש עבור נופשים מכיוון שהוא מספק תחושה של עיר מסורתית, עם משיכה לעיר גדולה. הדבר המעניין בסליימה הוא האישיות הכפולה הזו, עם בניינים מודרניים גבוהים הכוללים משרדים, דירות ומלונות בניגוד לאלמנטים המסורתיים המיוחדים של הבניינים הישנים, המבצר והכנסיות.

סלימה מסורתית

סלימה היה פעם כפר דייגים קטן, כמו רוב ערי החוף של מלטה בעת העתיקה, והיווה תפקיד מכריע בהיסטוריה של מלטה. במהלך המצור הגדול של 1565, סלימה נודעה בשם ‚איל-קורטין‘ ושימשה כמחנה לכוחות הטורקים בראשות דראגוט. דרגוט נהרג בסופו של דבר בהפצצה מפורט סנט אלמו בצד השני של נמל מרסמקסט, היכן שעומדת סלימה. אז פותחה פורט טיגנה על ידי אבירי סנט ג’ון בסוף המאה ה-18 ופותחה עוד על ידי הבריטים בשנים מאוחרות יותר. נכון לעכשיו, מתבצעת תוכנית שיקום ופיתוח ענקית לשיקום המבצר (אחד מני רבים הפזורים לאורך החוף המלטזי) וכן לבניית דירות אולטרה-מודרניות, פיאצה ומרכז קניות חדש לגמרי.

סלימה היום

Sliema הוא אחד ממרכזי העסקים הגדולים במלטה, במיוחד בכל הקשור לקמעונאות; ומהווה היום מרכז מרכזי לקניות וחיי בתי קפה. הוא מורכב מכמה רחובות קניות עמוסים, יחד עם אחד ממרכזי הקניות המבוססים ביותר של מלטה, עם כל המותגים הגדולים שאפשר לחשוב עליהם, משמות רחובות פופולריים כמו Accessorise, M&S וטופשופ, ועד למותגי מעצבים כמו Maxmara ו פורלה. בין החנויות תקועים בתי קפה רבים מכל הסוגים, תמיד הומים באנשים שלוגמים את היין או הקפה שלהם.

מלונות ומסעדות בסלימה

תיירות היא מרכיב מרכזי נוסף כאן מסיבות רבות. ראשית, סלימה מתגאה בקו חוף ארוך המאפשר טיולים ארוכים, חופים ונגישות נוחה. למעשה, תחנות האוטובוס הרבות לאורך החוף מקלות על כל אחד להגיע אל ומכל חלק של האי, באוטובוסים הצהובים המלטזים המפורסמים והמסורתיים. החוף היפהפה הוא גם ביתם של אתרי נופש, החופים הציבוריים ואתרי צלילה שונים. חמימות הים התיכון הופכת אפוא את סלימה לעיירה ייחודית בחודשי הקיץ והחורף. סלימה גם מהווה נתח גדול של מלטה לינה, שם ניתן למצוא שני מלונות 5*, אחד מהם מלון הבוטיק החדש „The Palace“; שבעה מלונות 4* כולל ‚The Victoria Hotel‘, שנים עשר מלונות 3*, תשעה מלונות 2* ושמונה בתי הארחה!

בערב, אפשר לבחור בין כ-40 מסעדות מובילות במלטה, שבהחלט יבטיחו את חווית האוכל המושלמת בכל פעם. אלה נעים מבתי קפה יוקרתיים, ברי יין ומנות טייק אווי ועד למטבח ים תיכוני או מזרחי עטור פרסים. במהלך החודשים החמים יותר, שולחנות נשפכים לרחוב, ומאפשרים לסועדים ליהנות מנופי הים ומהבריזה העדינה. לאחר מכן מתחילים להופיע מוכרי גלידה, הפזורים לאורך הרחובות הראשיים והחוף. בכל הנוגע לבידור וחיי לילה, ישנם למעלה מ-50 ברים הפזורים ברחבי העיר, ו-‚St. ג’וליאנס – העיירה השכנה – היא נמצאת במרחק הליכה. עיירה זו היא מרכז הבילויים העיקרי של מלטה וכוללת מועדונים, ברים, בתי קולנוע ומסעדות.

בין אם אתם עושים קניות, משתזפים, שוחים, צוללים, אוכלים או לוגמים את הקפה או הבירה שלכם בשמש, לסליימה יש משהו לכולם. לכן, בעת ביקור במלטה, אנו ממליצים בחום לכלול את העיר הייחודית הזו במסלול הטיול שלך!


Source by Claire Xuereb

About admin

Check Also

שלבים למכירת קרמי שיזוף בסלון שלך

צור סביבה טובה הקמת סביבה עם המוצרים והעובדים הנכונים הם הכרחיים לניהול סלון מבוסס. סלון …

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht.

Recent Comments