10 דרכים שבהן טכנולוגיה יכולה להגדיל את המכירות שלך

1) רכוש כתובות דוא“ל מכל הלקוחות הפוטנציאליים והלקוחות.

עבוד כל הזמן על בניית הרשת שלך ורכישת כתובות דוא“ל. בקשו כתובות מייל! שיווק בדוא“ל הוא חסכוני ויעיל להפליא כאשר נעשה בצורה נכונה. אל תשלח פניות בדוא“ל יותר מכל שבועיים ופעל לפי כל ההנחיות הרגולטוריות המפורטות בחוק CAN-SPAM.

ההיבטים העיקריים של החוק כוללים:

א) אל תשתמש במידע שקרי או מטעה בכותרת – עליך להיות בעל כתובת מאת: תקפה.

ב) אל תשתמש בשורות נושא מטעות – נושא המייל שלך צריך להיות קשור לתוכן המייל.

ג) ספק לנמענים שלך אפשרות לבטל הסכמה – ספק ללקוחות שלך כתובת דוא“ל או קישור המאפשרים להם לא לקבל ממך עוד הודעות דוא“ל. כבד את בקשותיהם.

ד) זהה את הדוא“ל שלך כפרסומת.

2) לפתח ולהפיץ ניוזלטר אלקטרוני חודשי.

ניוזלטרים אלקטרוניים מאפשרים לך לספק מידע בעל ערך ללקוחות שלך על תנאי השוק, חדשות באזור, עדכוני משנה, מגמות בתעשייה, רישומים פעילים וכו‘. העלון האלקטרוני שלך אמור לאפשר לך לבנות מערכת יחסים ארוכת טווח עם הלקוח שלך על ידי אספקת ערך מתמשך הוסיף מידע. אתה צריך להישאר עם כ-80% מידע עם ערך מוסף ו-20% פרסום. התוכן הוא המלך!

הערה: אם אתה מפיץ מספר רב של דואר אלקטרוני דרך שרת הדוא“ל של החברה שלך או דרך שרת הדוא“ל של ספק שירותי האינטרנט שלך יש לך יכולות הפצה מוגבלות. אם אתה שולח כמויות גדולות של דוא“ל, ספק שירותי הדוא“ל שלך עלול להשבית את הגישה לאינטרנט מכיוון שהם מאמינים שאתה שולח דואר זבל. אתה יכול לעקוף מגבלה זו על ידי תזמון משלוח הניוזלטר האלקטרוני שלך במרווחים של 15 דקות. SmartSerialMail מאפשר לך לתזמן את הפצת הדוא“ל שלך בהתבסס על לוח זמנים מוגדר מראש ולשלוח כמויות גדולות של דואר אלקטרוני על פני תקופה ממושכת של זמן.

3) התאמה אישית, התאמה אישית, התאמה אישית.

כפי שציינתי קודם, התוכן הוא המלך! עם זאת, תוכן לבדו לא ינצח את היום. התוכן שלך חייב להיות מותאם אישית על סמך האינטרסים של הלקוחות שלך. פירוט הלקוחות שלך במסד הנתונים שלך על סמך תחום העניין שלהם. לדוגמה, אתה עשוי להתעסק בעיקר עם משקיעי נדל“ן. משקיעים מסוימים עשויים להעדיף השקעה בבתים חד משפחתיים בעוד שאחרים עשויים להעדיף השקעה בנכסים רב משפחתיים. עליך לפתח שני ניוזלטרים אלקטרוניים נפרדים עם תוכן מותאם אישית לכל קבוצה. אתה תיצור יותר ערך עבור הלקוחות שלך, תגביר את האפקטיביות הפרסומית שלך ותהיה השכל יותר על סוגי המוצרים השונים בשוק הנדל“ן שלך.

4) השתמש בתוכנה כדי להישאר מאורגן.

כל יום אנחנו מנסים להשיג יותר הישגים בפחות ופחות זמן. רוב האנשים מנסים להשיג יותר הישגים בכל יום על ידי עבודה קשה יותר. אתה לא צריך לעבוד קשה יותר. אתה צריך לעבוד בצורה חכמה יותר כדי להגדיל את הפרודוקטיביות שלך על ידי ניצול הטכנולוגיה החדשה. זה נקרא מינוף (עשה יותר בפחות מאמץ). באופן ספציפי, אתה יכול להשתמש ביכולות ניהול לוח השנה ואנשי הקשר בתוך Microsoft Outlook או לרכוש תוכנית לניהול קשרי לקוחות כמו ACT או Goldmine. כל היישומים האלה עובדים טוב מאוד. המפתח הוא ללמוד אחד ולנצל אותו במלואו. אתה תהפוך ליותר פרודוקטיבי ומצליח.

5) הכר את השוק שלך – מחקר וניתוח.

מחקר וניתוח שוק טובים יכולים להפוך אותך ואת הלקוח שלך לעשירים מאוד. תפקיד חקר השוק כולל: היתכנות פיננסית, ניתוח מיקום/אתר וניתוח שוק. אתה אמור להיות מסוגל לזהות את ההיצע והביקוש לפי סוג מוצר (משפחה יחידה, רב משפחתית, משרד, תעשייה, מחסן) בשוק שלך. זה יאפשר לך לפתוח את הזדמנויות ההשקעה הנסתרות עבור הלקוחות שלך.

ישנן חברות רבות המספקות מחקר וניתוח שוק. אתה יכול גם לרכוש דוחות מחקרי שוק באינטרנט.

6) הפוך את העסק שלך לאוטומטי.

אוטומציה היא המנגנון שאתה צריך לנסות להשיג בכל העסק שלך. שאלו את עצמכם „מהן המשימות השגרתיות שאני מבצע בכל יום?“ לאחר מכן שאלו את עצמכם, „כיצד אוכל להפוך את המשימות השגרתיות הללו לאוטומטיות יותר כדי להפוך ליותר פרודוקטיבי?“ התשובות לשאלות אלו יכולות לשנות את היקף העסק כולו!

אתה יכול להשתמש בטכנולוגיה חדשה כדי לשלוח מיילים אוטומטית על סמך לוח זמנים מוגדר מראש, לבצע ולהפיץ דוחות ברחבי הארגון שלך ולהזכיר לעצמך, לצוות שלך וללקוחות שלך על פגישות מתוזמנות.

7) השתמש במשרד וירטואלי.

משרד וירטואלי מאפשר לך לעבוד ביעילות ממקום מרוחק ככל שתוכל מהמשרד שלך. טכנולוגיות משרד וירטואלי מספקות לך גישה לכל קבצי המחשב, התוכנות והמשאבים באמצעות חיבור אינטרנט מאובטח. אתה יכול ממש לעבוד ביעילות מכל מקום בעולם שיש לו גישה לחיבור לאינטרנט.

אם יש לך עסק קטן (פחות מ-75 עובדים) אני ממליץ על Microsoft Small Business Server. שרת זה מספק לארגון שלך פתרון הכל באחד לשיתוף קבצים/הדפסה, דואר אלקטרוני, חומת אש וגישה מרחוק. העלות משתלמת מאוד והיא יכולה לגדול ככל שהארגון שלך גדל.

8) עבור גלובלית.

היום אנחנו חיים בכלכלה גלובלית. מצב הכלכלה שלנו משפיע על מצבן של כלכלות מדינות אחרות ולהיפך. גלובליזציה יכולה להציג הזדמנויות אדירות עבור אנשי מקצוע בתחום הנדל“ן. לדוגמה, הדולר האמריקאי ירד משמעותית ביחס למטבעות רבים אחרים ברחבי העולם. זה מאפשר למשקיעים זרים לרכוש נדל“ן בארה“ב בהנחה משמעותית. בנוסף, העלות החציונית של בית חד משפחתי בארצות הברית נמוכה בהרבה מהעלות החציונית של בית חד משפחתי במדינות מפותחות רבות אחרות.

אתה יכול להשתמש באינטרנט כדי להגיע לשווקים גלובליים אלה באמצעות אופטימיזציה למנועי חיפוש, פרסום בתשלום לפי קליק ותוכנות פגישות וירטואליות. אופטימיזציה למנועי חיפוש מאפשרת ללקוחות הפוטנציאליים שלך מרחבי העולם למצוא את האתר שלך. הלקוחות הפוטנציאליים שלך מכניסים מילות מפתח (Myrtle Beach Real Estate) במנוע חיפוש כמו גוגל והאתר שלך מופיע על המסך שלהם. פרסום בתשלום לפי קליק הוא סוג של פרסום באינטרנט שבו אתה משלם בכל פעם שלקוח פוטנציאלי לוחץ על המודעה שלך. הספק הטוב ביותר של שירות זה הוא Google AdWords. תוכנת פגישות וירטואליות מאפשרת לך להציג מצגת ללקוח פוטנציאלי המתגורר בכל מקום בעולם. תוכנית פגישות וירטואלית כוללת: http://www.gotomeeting.com

9) מדידת יעילות קידום מכירות.

זכור את הפתגם הישן „אם אתה לא יכול למדוד את זה, אתה לא יכול לנהל את זה“. זה נכון היום יותר מתמיד. עליך למנף טכנולוגיה כדי למדוד את יעילות הקידום. אתה יכול להשתמש במערכת ניהול מסד הנתונים שלך כדי לעקוב אחר יעילות הקידום. לדוגמה, רוב התוכנות לניהול קשרי לקוחות מאפשרות לך להזין את מקור הלידים שלך עבור אנשי הקשר שלך ולאחר מכן להפעיל דוחות על מספר הלידים שנוצרו מכל מקור לידים.

אתה יכול גם להשתמש במערכות טלפון לחשבון שיחות כדי למדוד את יעילות הקידום על ידי מעקב אחר מספר שיחות הטלפון שהתקבלו עבור מספרים שצוינו. אתה יכול לרכוש מספר טלפון ייחודי עבור כל אחד ממסעות הפרסום השיווקיים שלך ולהגדיר את מספר הטלפון במערכת הטלפון שלך למטרות מעקב. כאשר הלקוח הפוטנציאלי שלך מגיב לקמפיין השיווקי ומתקשר למספר הייחודי, מערכת הנהלת השיחות עוקבת אחר מספר השיחות שהתקבלו ונותנת לך דיווח מדויק על הלידים שנוצרו. לאחר מכן תוכל לעקוב אחר הלקוח הפוטנציאלי לאורך מחזור המכירות שנותר כדי לקבוע את העלות שלך לליד, עלות למכירה וההחזר הכולל על ההשקעה שלך במסע הפרסום השיווקי.

10) שילוב טכנולוגיות.

הטכנולוגיות שתיארתי הן חזקות מאוד בנפרד, אבל כשהן משולבות הן יכולות לחולל מהפכה בחייך ובעסק שלך. לדוגמה, אתה יכול פשוט ללמוד להשתמש במערכת ניהול קשרי לקוחות וייתכן שתגדל את מסד הנתונים של אנשי הקשר שלך, אבל יש לך מעט מאוד מינוף.

המינוף האמיתי מתרחש כאשר אתה משלב את מסד הנתונים שלך לניהול קשרי לקוחות עם מסעות פרסום חודשיים של ניוזלטר אלקטרוני, אופטימיזציה למנועי חיפוש, פרסום בתשלום לפי קליק, צ’אט חי באתר ותוכנות פגישות וירטואליות. השילוב של טכנולוגיות אלו יגדיל באופן דרמטי את מספר הלידים שנוצרו, יפחית את משך הזמן הנדרש כדי להעביר את הלקוח הפוטנציאלי דרך מחזור המכירות ויספק לכם מנגנון לזהות את מסעות הפרסום השיווקיים היעילים ביותר. מחקר וניתוח שוק יאפשרו לך לשרת טוב יותר את הלקוחות הפוטנציאליים שלך כאשר אתה מנתח את הצרכים שלהם. אני ממליץ לך ללמוד יותר על הטכנולוגיות הללו וליישם אותן באופן מיידי.

אנא הודע לי אם תרצה מידע נוסף על אחת מהטכנולוגיות הללו. יש לנו מקצוענים מוסמכים של Microsoft עם למעלה מ-50 שנות ניסיון בטכנולוגיה יישומית. אנו יכולים לספק לך מגוון רחב של שירותים החל מתיקון מחשבים מקוון דרך עיצוב מסד נתונים, התקנת שרתים, התקנת רשת, פיתוח אתרים ואופטימיזציה למנועי חיפוש. אנא צור איתנו קשר עוד היום כדי לתזמן את הערכת הטכנולוגיה החינמית שלך.


Source by Jeff M Norris

About admin

Check Also

קפלות של האיים הקיקלאדים

מולבן על ידי השמש היוונית, לפעמים לצד הגל ולפעמים יושבים על ראש הר או חבויים …

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht.

Recent Comments