קצת היסטוריה של וילונות הרשת

מאז שנות ה-1700 נעשה שימוש נפוץ בווילונות רשת ברחבי בתים רבים. וילונות מסוג זה סיפקו רמת פרטיות טובה לתושבים הרבים שהשתמשו בהם. וילונות הרשת היו מאנגליה ועשויים מתחרה שנארגה מכותנה, צמר או משי. בתקופה מסוימת כל הווילונות שהיו עשויים מתחרת משי היו ידועים כפרימיום והיו מבוקשים מאוד על ידי אנשים רבים למרות שהם נחשבו גם ליקרים יותר מכמה חומרים אחרים.

במהלך המאה ה-20, כאשר הזמן שבו האדם התחיל לייצר בדים סינתטיים, וילונות אלה עשויים כמעט מפוליאסטר. וילונות הרשת תמיד הביאו מגע ייחודי ונחמד לבית, אבל הם לא שימשו רק לחלונות.

וילונות אלה שימשו גם כסביבה למיטות, ובפתחים שבהם הם סיפקו פרטיות מסוימת לבעלי הבית ואנשים רבים השתמשו בהם כדי למנוע חרקים להיכנס לבתיהם והם גם עשו קישוט מקסים כזה. היו כמה צורות של וילונות רשת שהיו בשימוש ברחבי העולם מאז הפכה האריגה לפופולרית.

ניתן למצוא מגוון גדול של וילונות מסוג זה בחנויות רבות המוכרות כלי בית. הם אכן מגיעים בגדלים ובצורות שונות. ישנם שלושה עיקריים, שהם בית קפה, וואל וג’רדיניירה. הנפילה על וילונות רשת לא ממש קשיחים כמו הרגילים, ולכן זה לא משנה אם הם קצת ארוכים או קצרים יותר מהחלון. מכיוון שווילון הרשת כל כך עדין, מומלץ לכסות את הרשתות כדי למנוע מהן להתקלף.

יש את וילונות ה-Voile, שמקורם באנגליה, אבל כיום הם מיוצרים כמעט בכל מקום בעולם, אבל בעיקר בסין טורקיה ומזרח אירופה. וילון Voile ידוע כחומר עדין ושקוף מאוד. ניתן לרקום את רשתות ה-Vail בכמה עיטורים, במקרים רבים הן נשארות פשוטות, יחד עם דוגמת האריגה העדינה שלהן.

וילונות בית הקפה משמשים בדרך כלל במטבחים, אבל אתה יכול להשתמש בהם כמעט בכל מקום בבית מכיוון שהם ייראו בסדר לא משנה היכן תולים אותם. אתה יכול להשתמש במוטות וילונות דקורטיביים כאשר אתה רוצה לתלות אותם או אפילו מוטות וחוטים מדי. אתה פשוט מניח את הווילונות האלה בתוך מסגרת החלון.

אתה יכול גם להשתמש בווילונות האלה בשילוב עם כמה וילונות קטנים יותר שאתה משאיר תלויים, שכן זה יפעל כמו גדר ויספק אפקט שכבות. פשוט השאר רווח קטן ממש בין השכבה העליונה והתחתונה כדי לאפשר קצת אור להיכנס דרך החלון או להפוך את השכבה העליונה קצת יותר ארוכה, מה שיכול לחפוף את השכבה התחתונה ולחסום את הפער.

ה-Jardiniere הם וילונות חלונות באורך מלא והם מעוצבים בצורה כך שיש קשת הממוקמת באמצע כך שבדרך זו תוכלו לראות ממש החוצה. למרות שזה יאפשר רווח כדי לראות דרך, הווילונות עדיין מכסים שטח גדול מאוד של החלון. עכשיו זו הייתה רק היסטוריה קטנה של וילונות רשת, שתמיד היו די פופולריים בקרב אנשים רבים לפני שנים ועדיין פופולריים מאוד עד היום.


Source by Carolyn Clayton

About admin

Check Also

האם ישו ביקר באי הבריטי?

המשורר והמיסטיקן בעל החזון האנגלי, ויליאם בלייק, האמין שאלביון, השם העתיק ביותר של האיים הבריטיים, …

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht.

Recent Comments