קפלות של האיים הקיקלאדים

מולבן על ידי השמש היוונית, לפעמים לצד הגל ולפעמים יושבים על ראש הר או חבויים בין סלעים וצמחייה צפופה, הקפלות שלנו בעלות יופי ייחודי והיכרות עם נופי יוון.

מתחת למטריית השמים הכחולים שלנו, הקפלות הלבנות-לבנות עומדות שלווה ומתמזגות בהרמוניה עם הנוף היווני הייחודי. הרחוקים שבהם ממתינים לאורח או ליום סעודת הקדוש לו הם מסורים ללבוש את מרכולתם ולהציף את העולם. לכל דבר יש היסטוריה ייחודית משלו ורבים מהם קשורים למיתוסים ולמסורות של המקום שלהם.

אספנו כמה מהם ואנחנו מציגים לכם אותם כשהקיץ מתקרב וניתן למצוא אחד מאיתנו ליד אחד מהם. תהנה מהם במהלך השייט שלך ואל תהסס לשתף אותם גם עם חבריך.

1 אגיוס סטפנוס – האי סירוס

אגיוס סטפנוס בהתנחלות גאליסאס, דרומית מערבית לסירוס, היא קפלה קתולית קטנה שנבנתה ממש במערה ממש מעל הים. הוא לא היה צריך רצפה ותקרה כדי לבנות אותו. רק שני קירות נבנו מימין ומשמאל. על פי המסורת, הקפלה של אגיוס סטפנוס בנתה דייג מגליסאס, סטפנוס, שהיה בסכנה מתמנון ענק שגרר אותו לים. הוא נדר לסטיבן הקדוש להצילו וכך בנה את הקפלה בנקודה נידחת זו.

2. Panagia Tourliani – האי מילוש

זוהי כנסייה קטנה על הגבעה מעל קלימה. מעבר לעניין שהוא מציג בפנים, הוא מציע למבקר את האפשרות להתפעל מהאי, מפרץ אדמאס ומהשקיעה.

3. Panagia Kalamiotissa – אנאפי

מנזר Zoodochos Pigi או Panagia Kalamiotissa ממוקם על האיסטמוס הצר המפריד בין הכרך הראשי של האי לחצי האי קלמוס. הוא נבנה במקום המקדש העתיק של אפולו אגליטיס, שהיה קשור לעיר עם אבן המרוצפת Iera Odos (חלקיו עדיין שמורים). קירות הכנסייה עצמה והמתחם שלה, המהווה חלק מהמתחם הנוכחי של המנזר, השתמרו לגובה רב.

4. Panagia Kastriani – האי קיאה

היא הקדושה הפטרונית של האי, הבתולה האהובה של התושבים, המבקשת את חסדיה לעזרה והגנה. נבנה על הגבעה התלולה של קסטרי מעל הים, היא מתפקדת ככנסיית עלייה לרגל חוץ-כנסייתית, שבה מתקיימות חתונות וטבילות רבות. האייקון המופלא של מריה הבתולה נמצא שם לאחר חזון של רועה צאן על האזור בשנת 1710. הסביבה הטבעית הנפלאה, מרחבי הים והאווירה הדתית המעוררת יוצרים למבקר סיפוק נפשי ואופוריה.

5. Panagia Hozoviotissa – האי אמורגוס

מנזר Panagia Hozoviotissa ממוקם בחוף הדרומי והתלול של אמורגוס. שוכן בסלעים עקרים ומאיימים, הוא נראה רק מהים, המשתרע עד מאוד מתחת לסלעים, בגובה 300 מטר. הפנים הלבנות והבלתי פולשניות מתמזגות להפליא עם הסלעים הצבעוניים והלא אחידים. רק נפחים גיאומטריים לבנים וקווי מתאר ליניאריים של הבניין, אשר בשיתוף האור יוצרים תחושה של משטח רב-מפלסי.

6. Panagia Thalassini – האי אנדרוס

הוא בנוי על הסלע בים, בכניסה לארץ. לפי המסורת, Panagia Thalassini מגינה על הנוסעים לים, יחד עם אגיוס ניקולאוס. ערב נמרץ הגיע הסמל של מרים הבתולה מהים אל החוף באור מוזר. אנשי האי עקבו אחר האור שהוביל אותם למערה קטנה. מופתעים, במערה, על אצות ים, הם ראו את דמותה של מריה הבתולה. הם סגדו לה והביאו אותה לקפלה של סנט אתנסיוס. למחרת, לעומת זאת, התמונה פנתה למערה שלה! אז החליטו תושבי האי לבנות מקדש מעל המערה. העבודה לבניית המקדש בוצעה בקצב מהיר ואקלסיה הייתה כמעט מוכנה תוך זמן קצר מאוד. אבל הגג היה חסר כי לא היה עץ. מריה הבתולה טיפלה בזה. ספינה עמוסה בעץ אוימה בגלוי על ידי הים מחוץ לאנדרוס. הקפטן, יחד עם המלחים, ביקשו מהבתולה להציל אותם מהסכנה הקרבה. נאורה הסירה עשתה את העץ בים. אז הספינה ניצלה. העצים ירד לאיטו על החוף ליד המערה, על מנת שבעלי המלאכה יכסו את הכנסייה הלא מכוסה. מכיוון שהעץ נמצא במפתיע, ואכן בזמנו, באמת האלה, נקראה כנסיית גבירתנו „Theoskepasti“.

7. Panagia – האי פולגנדרוס

פנאגיה היא הכנסייה המפורסמת ביותר של פולגנדרוס והיא מוקדשת להעלאת מרים הבתולה. הוא בנוי על סלע מעל צ’ורה, ונשלט על ידי צבעו המסויד באתר של מקדש עתיק שבו נעשה שימוש בחומר בנייה.

בכנסייה יש אייקון פסל של הבתולה שראשיתה בתקופה הביזנטית. התמונה, על פי המסורות המקומיות, מופלאה וקשורה לסיפורים רבים על פשיטות של פיראטים ואגדות אחרות.

בימים עברו, מאי 1790, זמן קצר לפני מרד הים האגאי על ידי למברוס קצוניס, 18 חצאיות עם פיראטים אלג’יריים, הפיראטים הגרועים ביותר של התקופה האגאית, אוימו. תושבי האי המטומטמים, שוחרי השלום, רצו לכנסיית מריה הבתולה כדי להגן עליהם. לאחר שהתפללו במסירות ובבכי ייאוש ותקווה לעזרתה של מריה הבתולה, הם צילמו אותה ונשאו אותה אל קצה המצוק, מתחננים להצילם. ואז נשבה רוח איומה בפראות, גררה את הפיראטים והטביעה אותם על ידי חנק של כל הפיראטים הנוראים. רק שבוי נוצרי שחה לארץ, וכשהגיע לישועה של מאמינים נאמנים, אמר להם שלפני נפילת הספינות ראה ברק גדול יורד מהסלע ומכה את הספינות. כולם ייחסו את האירוע לנס של גבירתנו ומאז המקומיים רואים באחד במאי חגיגה גדולה.

8. Panagia Chrysopigi – האי סיפנוס

המחזה של Panagia Chrysopigi בסיפנוס כשיורדים בשביל שיקח אתכם בקרבתו הוא עוצר נשימה. כנסייה מסוידת בלבן יושבת על סלע ממש בים. המנזר, שכעת אינו פעיל ותאיו זמינים למבקרים, חולש על הכף הקטנה המפרידה בין שני חופי פארוס. הוא נבנה בשנת 1615 כדי לשכן את דמותו של Zoodohos Pigi שהדייגים הצילו מהים.

9. אגיוס סוזוס – נקסוס

הקפלה השופעת והמסודדת בלבן של אגיוס סוזוס, השוכנת על צוק ליד הים באזור קלנטוס, היא אחת מאותן תמונות קסומות שלא עוזבות את הזיכרון. הוא נבנה על ידי סוחר שנטרף ספינה באזור, ומכיוון שסחורתו הייתה שמן ויין, כאשר נתן את הקרב עם הגלים נדר לאלוהים שאם יינצל יבנה קפלת שמן ויין בארץ. אֵזוֹר. הוא בנה אותו, זרק את שמן היסוד והיין, ונתן לו את שמו של סנט סוזוס. כדי ליהנות ממנו, אתה רק צריך ללכת בשביל יפה שמתחיל מחוף אגיאסוס או דרך סירת מפרש במהלך טיול פרטי בקיקלאדים הקטנים

10. אנטוני הקדוש „אטרטודיסטוס“ – האי סנטוריני

אנטוני הקדוש „אטרטודיסטוס“ (1050) היא קפלה קטנה בגרונה של אדמת תירה וממוקמת באזור היפה של מדרונות לוע הר הגעש האימרוביגלי של סנטוריני. בקירות הוולקניים של המקדש יש ציורי קיר משנת 1750, שבחלקם נטמאו בפניהם בתקופת השליטה הטורקית. לפי תיאור תושבי האזור, הם סיפרו לנו שאיקון הקדוש, בזמן שמצאו אותו במקום הנוכחי של המקדש, הביא אותו לכנסיית סן מרקו הנ“ל, אך למחרת הם מצאו אותו במקום הנוכחי של המקדש. מצא אותו בנקודה המקורית שלו. זה קרה כמה פעמים עד שבנו את המקדש הקיים.

הפלגות שייט ביוון על ידי יאכטות מים יווניות


Source by Anastasia Kanli

About admin

Check Also

שלבים למכירת קרמי שיזוף בסלון שלך

צור סביבה טובה הקמת סביבה עם המוצרים והעובדים הנכונים הם הכרחיים לניהול סלון מבוסס. סלון …

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht.

Recent Comments