עיר התרבות מנדליי מיאנמר

כשמיאנמר פתחה את עצמה יותר לעולם, מנדליי הייתה אחת הערים במדינה שהחלו לקלוט יותר ויותר תיירים. זה מובן לחלוטין מכיוון שמנדליי היא לא רק בירה לשעבר והעיר השנייה בגודלה במדינה, היא גם נקודה מאוד תרבותית, דתית והיסטורית במיאנמר.

הארמון המלכותי הוא אחד המבנים האייקוניים ביותר בעיר. הוא נבנה בתקופת שושלת קונבאונג, שהיא למעשה המלוכה האחרונה בממלכת בורמה, לפני שכוחות הקולוניאליים הבריטיים פלשו. מנדליי ידועה בסביבה התרבותית החזקה שלה. בנוסף, העם הבורמזי נחמד, ארצי וידידותי. אפילו הפעולה הפשוטה של ​​שיטוט בנתיבים הרחבים של מנדליי, תיתן לכם תחושה ייחודית של מה היא עוסקת בעיר.

שמה העתיק של העיר הוא Ratanapunja, אך שמה המודרני מבוסס על גבעת מנדליי. בגובה של כ-236 מטר, הגבעה היא ללא ספק האטרקציה הפופולרית ביותר בעיר. אף אחד לא מגיע למנדליי בלי לבקר את הגבעה בצורה כזו או אחרת. ממוקמת בפינה הצפון מזרחית של הארמון המלכותי, הגבעה פועלת כמו מגדל הצופה בהגנה על העיר.

מלמעלה תקבלו תצפית משביעת רצון על העיר. נוף זה נעשה אפילו יותר מרהיב במהלך הזריחה והשקיעה. קל לקחת הובלה של איסוף כדי להביא אותך למרגלות הגבעה. פגודה שוכנת על ראש הגבעה. שימו לב שאם תחליטו לטפס לפגודה, ההנעלה אסורה. מלבד דמי כניסה, יש גם דמי מצלמה ישימים שייגבו בחלק העליון אם תרצו לצלם.

מנדליי היא ביתם של פגודות, מנזרים ומבנים בודהיסטיים רבים ומשמעותיים. ביקורכם בעיר יכלול ככל הנראה חקר מקומות הפולחן המעודנים הללו. למנזרים ולפגודות במנדליי יש לא רק משמעות דתית חזקה, הם גם עדות לאומנות ולאומנות של האנשים. כאשר תבקרו במנזר, לא רק תעריכו את ההיסטוריה שלו אלא גם תתפעלו מהסגנון האדריכלי והבנייה שלו.

מנזר שווננדאו הוא אחד האתרים המרשימים ביותר. סיבה מרכזית לפופולריות של המנזר הזה היא גילופים מורכבים ובניית עץ טיק טהור. שווננדאו הוא החלק היחיד ששרד מארמון העץ המקורי, והוא ממוקם ממש למרגלות גבעת מנדליי. באותה סביבה, תמצאו את Sandamuni Paya, המאכלסת את תמונת בודהה מברזל הגדולה בעולם ואת Kuthodaw Paya, שבה נמצא הספר הגדול בעולם בשם Tripitaka. זהו טקסט מקודש ביותר בבודהיזם Theravada.

ממש דרומית לקוטודאו פאיה שוכן מנזר מאהא אטולוואיאן. מכיוון שאתרים חשובים אלו מקובצים באזור אחד, אתה יכול לבקר בכולם על ידי תשלום דמי כניסה של 10 דולר אמריקאי. אתר נערץ נוסף במנדליי הוא Maha Myat Muni Paya, שהוא למעשה אתר העלייה לרגל השני בקדושתו ב- מיאנמר. אתר זה מורכב בעיקר מפסל בודהה המתנשא לגובה של 4 מטרים. מלבד היותו עשוי זהב, הפסל מעוטר גם בתכשיטים יקרים.


Source by Nagib Georges Araman

About admin

Check Also

Fort Jesus – גן העדן לתיירות החופים

ידוע בתור הקסם התיירותי הפופולרי ביותר במומבסה, פורט ישו הוא כנראה פיסת ההיסטוריה השמורה ביותר …

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht.

Recent Comments