סדרת השקעות נכסי נדל“ן: פוקוס צפון קפריסין 2007

קפריסין מחולקת לשליש הצפוני של האי ולשני שליש הדרומי; דו“ח זה עוסק ספציפית בצפון קפריסין מכיוון שיש לה כלכלת נדל“ן שונה מאוד מזו של דרום קפריסין.

בשנת 2006 התרחשה סדרה של מפתחים חסרי תקדים ומרגשים שנועדו להגביר את כוח המשיכה של שוק הנכסים בצפון קפריסין, ונכנסים לשנת 2007 ההשפעות של מספר גורמים אלו ישפיעו ויביאו לכך שנכס צפון קפריסין הוא אחד הנכסים הגדולים ביותר. סחורות השקעה מרגשות באירופה עבור משקיע המחפש תוספת הון חדה ופוטנציאל השקעה לטווח ארוך.

ישנה מחלוקת מתמשכת בין צפון ודרום קפריסין לגבי קרקע ורכוש משני צדי הגבול ובשנת 2006 התפתחו אירועים המצביעים על כך שבעתיד הבעלים היווני-קפריסאים לשעבר של קרקעות ונדל“ן נטושים בצפון יוכלו לבקש פיצויים. על אובדן השימוש ברכוש מממשלת טורקיה. זה ישמח את דרום קפריסין ויסיר עננה שהיתה תלויה על שוק הנכסים בצפון קפריסין במשך שנים רבות. לא עוד משקיעים ומי שרוכשים בתי נופש או אבות צריכים לדאוג שייתכן ויצטרכו לגייס כספי פיצויים לבעלים לשעבר של החבילה הקטנה שלהם בקפריסין.

יתרה מכך לצפון קפריסין יש שדה תעופה שאסור להשתמש בו לטיסות ישירות – טורקיה הציעה הצעה גדולה לפתוח את הנמלים והשדות שלה לתנועת קפריסין היוונית בתמורה לכך ששדה התעופה בצפון קפריסין יהיה פתוח לטיסות ישירות ורבים באירופה הם מאחורי ההצעה הזו. צפוי בשנת 2007 שבריטניה תהיה המדינה הראשונה שתתחיל בטיסות ישירות וזה יראה את תעשיית התיירות המתפתחת בצפון בום.

צפון קפריסין היא מדינה מדהימה ביופיה ומגוונת ולקראת כל החלטה לאפשר טיסות ישירות וליצור תעשיית תיירות אשר תורמת רבות לכלכלה, נשפך כספים פרטיים וציבוריים וסיוע צבאי לשיפור כוח המשיכה של הצפון. הכל, החל מבניית כבישים ושיפור תשתיות, יוצא לדרך, מנקים את החופים ומגנים על הסביבה כך שכשהתיירים אכן יגיעו הם ירצו לחזור וחלקם אפילו ירצו להישאר ולרכוש וילות נופש או נכסים לפנסיה.

כיום נכסים בצפון קפריסין הם לפחות שליש ממחיר הנכסים בדרום קפריסין או בספרד ובכל זאת החלק הצפוני של קפריסין הוא הרבה יותר יפה וכל כך הרבה פחות מפותח. עבור משקיע נכסים, צפון קפריסין בשנת 2007 חייבת להיות המקום להתמקד בו ויש כל כך הרבה זוויות גישה שהם יכולים לנקוט. הם יכולים לבנק קרקעות, הם יכולים להשקיע בפרויקטים תיירותיים מתפתחים כמו פרויקטים של מלונאות, הם יכולים להורות לבנאים לבנות מספר נכסים שהם לאחר מכן מוכרים ישירות, הם יכולים לקנות דירות להשכרה לאוכלוסיית הסטודנטים הבינלאומית הענקית בצפון קפריסין, הם יכולים לקנות וילות נופש להשכרה, הם יכולים לשפץ נכסי כפר מסורתיים להשכרה או למכירה חוזרת או שהם יכולים אפילו לרכוש מניות מסחריות או מגורים המתאימים להשכרה או השכרה לביקוש המקומי או שהם יכולים לקנות מחוץ לתוכנית ולהתחיל למשקיעים אחרים או לרוכשי נכסים.

לסיכום, מבחינת משיכה ופוטנציאל לא תמצאו שוק אטרקטיבי יותר בשנת 2007 משוק הנכסים בצפון קפריסין.


Source by Rhiannon Williamson

About admin

Check Also

שלבים למכירת קרמי שיזוף בסלון שלך

צור סביבה טובה הקמת סביבה עם המוצרים והעובדים הנכונים הם הכרחיים לניהול סלון מבוסס. סלון …

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht.

Recent Comments