מדריך חג לקורוני

מסניה

מסניה שוכנת בחלקה הדרומי של יוון היבשתית, כעת מחולקת מהיבשת על ידי תעלת קורינתוס. חצי האי מארח כמה מהאתרים העתיקים החשובים והמרשימים ביוון. יש לו חורף חם, בקיץ לא חם מדי ומתגאה בכמה מהחופים הטובים והנקיים ביוון כולה. גם בשיא עונת חופשת הקיץ אין יותר מקומץ אנשים שניתן לראות עליהם.

הנוף ההררי של מסיניאן מאני פשוט מדהים ונשלט על ידי טייגטוס, אחד מרכסי ההרים הגדולים ביותר בפלופונסוס. ואילו בחצי האי מסיני יש גבעות מתגלגלות ועמקים פוריים הנחשבים לגן השוק ומרכז היין של יוון.

זהו מקום אידיאלי להירגע ולצאת לטיולים. שוטטו מחוץ למסלול אל תוך ערי הגבעות העתיקות וגלו את היופי האמיתי של האזור. עולם מלבד האיים, הפלופונסוס היפה והדליל הוא מעוז של חיי הכפר היווני הנעלמים. הכפרים הכפריים באזור זה אותנטיים להפליא, מסורתיים ופרוסים. תושבי הכפר המקומיים ידידותיים ומסבירי פנים, ולעתים קרובות משלבים תיירים חדשים עם מתנות של יין ותפוזים.

העיר קלמטה על כל מתקניה שוכנת בראש מפרץ מסיני בין שני חצאי האיים, ובכך הופכת אותה למיקום אידיאלי לחופשה חלומית.

קורוני

הדרך מתפתלת כמו נחש ענק אט אט בין שדות ירוקים ועבותים כדי להגיע לקורוני. אווירת ימי הביניים שלו מוטבעת באחוזות הישנות שלו, בכנסיות שלה ובמבצר שלה. הוא מוקף במים שקופים וצלולים, בחופים חוליים ומול האי הקטן ונטיקו עם החוף המענג שלו. מאתרה בראש הגבעה המצודה הוונציאנית מכתירה את העיירה. קן נשרים כהלכתו, בעל קירות עבים ושערים ענקיים, הוא חותך דמות עוצמתית ומפוארת. מתחת למבצר במטע תמרים קטן נמצא מבנה קטן המאכלס את אוסף החפצים ההיסטוריים והארכאולוגיים של קורוני. היופי הבולט של האזור הוא ללא הפרעה וללא הפרעות, לכן מספק הפתעות מתמשכות.

מבצר קורוני

המצודה תופסת את היבשה ממזרח לעיירה המודרנית והיא בנויה על חורבותיה של העיירה מסניה העתיקה Asine. הוא נבנה במאה ה-6 או ה-7 לספירה, והיה בשימוש לאורך כל התקופה הביזנטית. קורוני נכבשה על ידי הוונציאנים בשנת 1206 ושימשה כמרכז אספקה. בשנת 1500 נכבשה המצודה על ידי הטורקי באיאזיט פאשה ונשארה בשליטה טורקית עד שנת 1686, אז נכבשה מחדש על ידי הוונציאנים. ב-1715, כשהוונציאנים עזבו את הפלופונסוס, שוב נשלטה המצודה על ידי הטורקים ששמרו עליו עד 1828, אז שוחרר על ידי הגנרל הצרפתי Maison.

מזה שנים רבות מבצע השירות הארכיאולוגי עבודות שיקום ברבים ממבני המצודות.

המונומנטים החשובים ביותר של האתר הם:

– הטירה הביזנטית.

במאה ה-13 הוא בוצר על ידי הוונציאנים שהיו אחראים לבניית מגדלים ומכונות.

– הכנסייה הביזנטית של אגיה סופיה (חוכמת קודש).

בזיליקה בעלת שלוש ספינות עם עמודים. כנסייה שנייה נבנתה מעל הפרוטזה, המוקדשת גם היא לאגיה סופיה ושוחזרה בתחילת המאה.

– כנסיית סנט שרלמבוס.

כנסייה מרווחת, בעלת גג עץ, בעלת גג עץ, שנבנתה בתחילת הכיבוש הוונציאני השני. הוא הוקדש במקור לסנט רוקו.

– כנסיית Panaghia Eleistria.

כנסייה מרווחת, חד-צדדית, בעלת גג עץ, שראשיתה בסוף המאה ה-19 או תחילת המאה ה-20.

פטלידי

פטלידי בולט החוצה מראשו של מפרץ קטן. החופים החוליים או חלוקי הנחל מסביב לעיר רדודים ומוגנים מהרוח ומרופדים בעצי בננה. הכיכר המרכזית היפה מוקפת בחנויות מזכרות, בתי קפה טרוורנות ומסעדות.


Source by Claire May

About admin

Check Also

שלבים למכירת קרמי שיזוף בסלון שלך

צור סביבה טובה הקמת סביבה עם המוצרים והעובדים הנכונים הם הכרחיים לניהול סלון מבוסס. סלון …

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht.

Recent Comments