לחם פוקצ’ה – היסטוריה קצרה

פוקצ’ה היא סגנון אופנתי של לחם תוצרת איטליה. היא מתפשטת למקומות אחרים בעולם שבהם מתנחלים וסוחרים איטלקים הקימו קהילות. הלחם רגיל מבפנים ושטוח למדי ומעליו עשבי תיבול וזיתים. יש מגוון של פוקצ’ות וזנים חדשים נוצרו במאה ה-21 בגלל הגמישות של המתכון הבסיסי.

לפי היסטוריונים רבים, מקורה של פוקצ’ה מיוון העתיקה או עם האטרוסקים של צפון מרכז איטליה לפני האימפריה הרומית. לחם שטוח יוצר בכל המזרח התיכון ומתרחב גם לפרס לאורך זמן זה. זה הופך את זה כמעט בלתי אפשרי לזהות תרבות ספציפית מאחורי פוקצ’ות.

פוקצ’ה אינה מצות מסורתית והכיכר תופחת מעט. במזרח התיכון, הפוקצ’ות לרוב לא ידועות. עם זאת יש לו סיפור של הכנה בספרד, טורקיה, צרפת, איטליה ויוון.

הפוקצ’ה מבחינה היסטורית לא הייתה מחמצת, המתכון הטבעי שלה שעולה באקלים הנכון מה שנותן רמז על מקורותיה. בהתחשב בכך שהים התיכון הפנימי הוא הררי למדי, ניתן לשער שפוקצ’ה נוצרה לראשונה על ידי אנשים בפנים הארץ. להיפך, העם הפיניקי לא נודע כאוכל לחם דומה לפוקצ’ות שמקורו בחופי סוריה ולבנון שהתפשטו ברחבי הים התיכון בשנת 1100 לפני הספירה. יש צורך בכמות קטנה של שמרים באזורי החוף כדי לגרום ללחם לתפוח, אחרת התוצאה תהיה לחם שטוח מסורתי.

המילים הרומיות ‚פאניס פוקאצ’י‘ הן מהמקום שבו נגזר השם פוקצ’ה. פאניס פירושו לחם והוא ‚פאן‘ שונה מהאנגלית המודרנית. Focacius היא גם מילה לטינית שמשמעותה מרכז או אח. בתקופה הרומית, פוקצ’ה בושלה באפר של אש ולא על מגש מעל האש. זה גורם לתרגום להיראות נכון.

הרומאים נהגו לערבב מתכון פשוט של קמח מחוספס, מים, שמן זית, כמות קטנה של שמרים ומלח. אפשר היה לתבל אותו בעשבי תיבול אבל היה פשוט ברוב המקרים. אחר כך הוא נאפה ב’פוקציוס‘. הפוקצ’ה שימשה כלחם טבילה בתקופה הרומית, היא נקרעה ביד טבולה במרקים מלוחים. זה לא נשמע מאוד מעורר תיאבון בזמן המודרני הזה, אבל היה ארוחה זולה וממלאת עבור אנשים שעסקו בעבודה ארוכה. למעשה, לחמים בסגנון פוקצ’ה שימשו באופן נרחב על ידי עבדים באימפריה הרומית, וסטיגמה קיימת עד היום במדינות מסוימות.

מתכונים בסגנון פוקצ’ות מיוצרים בצרפת ונחשבים ללחם יומיומי על ידי חלק גדול מהאוכלוסייה. זה עדיין אחד הלחמים הפופולריים ביותר שנמכרים במאפיות.

מאז ימי הביניים, פוקצ’ה שימשה באופן נרחב על ידי הכנסייה הקתולית במהלך חגיגות דתיות בעיקר בתקופת הסעודת. המתכון ללא חמץ של פוקצ’ה הוא הנפוץ ביותר.

מהגרים איטלקים במאה ה-20 הביאו איתם מתכונים שונים לארצות הברית כולל פוקצ’ות. עם זאת, הפוקצ’ה כבר אינה נחלת הקהילות האיטלקיות וניתן למצוא אותה כעת כמעט בכל המאפיות והסופרמרקטים. הוא מכין לחם סנדוויץ‘ טעים ומוגש לעתים קרובות עם גבינה ומילויים אחרים. זה זמין גם עם מגוון רחב של תבלינים.


Source by Tauqeer Ul Hassan

About admin

Check Also

ראיון עם אחי. מרטין פרנסיסקו – הגיבור הבלתי מושר של הילידים

עם תרחיש השריפות המשתולל של יער הגשם באמזונס – ושריפות יער אחרות המתרחשות כמעט „בסימפוניה …

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht.

Recent Comments