טלהאסי פלורידה ומעבר לו

עשירה בשורשים היסטוריים עם מגוון של מוזיאונים ואתרים היסטוריים, אזור ג’ורג’יה ומרכז פלורידה מציע הצצה לעבר, שבו הגבעות המתגלגלות, האגמים, היערות והמחירים הסמוכים מאפשרים לצאת אל הטבע עבור כמה מהמקומות הטובים ביותר בדרום. נכסים מבדילים. ממש במרכז זה נמצאת בירת המדינה שבה Tallahassee מציעה מאות קילומטרים של שבילים, גנים, פארקים עירוניים ופארקים ממלכתיים לכל חובב חוצות.

המסלולים בטלהסי ובסביבתה נעים בין קצר, קל לארוך, וקשה יותר כאשר לכל שביל יש מאפיינים ייחודיים משלו. במרחק קצר זה מזה, בצד המזרחי של Tallahassee, נמצאים שלושה פארקים שונים, אידיאליים לטיולים רגליים, רכיבה על אופניים, פיקניקים ומגרש משחקים לילדים. מסלול המורשת של Lafayette Heritage Trailhead מתחיל במרכז לאפייט פארק, שם השביל למזרח מתעקל סביב גדות אגם פייני זי עד לסוללה, שחוצה את האגם ל-JR Alford Greenway. שביל החזרה חוצה את הצד האחורי של קהילת Piney Z. הלולאה לכיוון מערב מתחברת לפארק טום בראון, שם לשביל יש עליות וירידות תלולות מה שהופך אותו למאתגר יותר. שתי הלולאות מרכיבות טיול רגלי של 5.9 מייל דרך כמה מהיערות היפים ביותר של טלהאסי.

יותר מ-800 דונם של עצים קשים, שדות מרעה, ביצת מים מתוקים ואגם מרכיבים את ה-JR Alford Greenway שבו למעלה מ-17 קילומטרים של שבילים רב שימושיים ישביעו את רצונם של כל סוג של אוהבי טבע. בניגוד לשביל לאפייט, השבילים כאן שטוחים יחסית כאשר השיפוע הגדול ביותר הוא הגשר המכוסה טיילת העץ מעל פסי הרכבת, המחבר בין שני הפארקים. פארק טום בראון הוא הפארק האהוב והמשומש ביותר של טלהאסי עם שדות פתוחים גדולים, מגרשי טניס ומגרשי כדור. בנוסף, יש בפארק מספר לולאות מסלולי טבע לא סלולים, שביל סלול באורך 1.5 מייל הנמתח מהפינה הצפון מערבית לפינה הדרום מזרחית, ומסלול רכיבה על אופניים לשימוש משותף. השבילים משתלבים עבור קצת יותר מ-5 קילומטרים של טיול מהנה דרך היערות.

לאורך קצוות העיר מספר פארקים עם שולחנות פיקניק ופעילויות חוצות אחרות להנאת האדם. בצד הדרומי של Tallahassee נמצאים שבילי מונסון ודמדומים, המתפתלים דרך היער הלאומי אפלאצ’יקולה. לולאת שביל מונסון מכסה 8.3 קילומטרים העוטפים אגם בעוד שביל הדמדומים מכסה 10 קילומטרים. שלבו את שני השבילים באמצעות שבילי המחבר ליום שלם של הרפתקאות בחוץ. לאורך הגבול המזרחי של Tallahassee נמצא שביל Miccosukee Greenway. השבילים ארבע לולאות מהוות 7 קילומטרים של הליכה על פני אדמה שטוחה ופתוחה עד הררי, שם השביל מתפתל דרך יערות אלון עם נופים מגוונים. השביל הירוק הזה מתפתל דרך אוצרות חיים מוגנים עם כמה בתים שראשיתו בסוף המאה ה-19.

עבור האדם, שהוא קצר בזמן, אחד ימצא מספר פארקים ממש בקצה העיר טאלאסי, שם השבילים קצרים בהרבה. מסלולי הלולאה באורך 3 קילומטרים בפארק מיסיון סן לואיס הם מקום נהדר לברוח אל תוך היער המיוער בקלילות, שם יושב אגם אסתר היפהפה באמצע. פארק קלאסי עבור Tallahassee הוא אגם אלה, שבו המדרכה באורך 7 קילומטרים, המקיפה את האגם, מספקת ספסלים לזמן פנאי שבו אפשר פשוט להתרשם מהנוף היפה או להתפעל מחיות הבר של הברווזים והאווזים. שביל השרך בפארק המושל הוא לולאה קצרה באורך 1.8 מייל, המתפתלת ביער של עץ קשה ואורנים בו מוצגים כמה צבעי שלכת. שביל קוהל’ס בכיוון אחד באורך חצי קילומטר ישלב את שביל השרך ללולאת שביל בוג באורך קילומטר אחד, שמתפתל ומסתובב לאורך שביל צר שחוצה מספר נחלים דרך יער רטוב עבות, ומותיר את הרושם שהוא נמצא בפנים. יער גשם. יושב בין שבע שכונות שמסביב ומשתרע על פני 72 דונם בצד הצפון מזרחי של טלהאסי נמצא AJ Henry Park, אחד הפארקים החדשים ביותר של טלהאסי. בפארק יש שביל עץ המשקיף על אגם, אזורי פיקניק, מגרש משחקים, אזורי משחקים פתוחים ומסלולי הליכה. שני שבילי הלולאה הם קצרים של 2 מיילים משולבים; עם זאת, עם צלע הגבעה והחצייה דרך הגיא הופך לטיול קצת יותר מאתגר.

לטלהאסי יש לא רק שבילים להנאת האדם, יש גם מוזיאונים וגנים ברחבי העיר והוא ביתו של בית טיודור בסגנון אנגלי של אמצע 1900, שבו שביל קצר מוביל לאתר בשטח של 3.5 דונם ביער שופע גחמני שבו מהבית יש נוף מרהיב לגינה. היופי של עצי האלון והמבוכים הגדולים ייתן רושם שאתה רחוק מהעיר תוהה דרך אגדת נווה מדבר. רק כמה רחובות ממרכז העיר נמצאים שישה דונם של גן פלורידה שופע מלא בקמליות, אזליאות, דקלים וצמחייה מקומית אחרת המעניקה לפארק אווירה שלא ניתן למצוא בשום מקום אחר בעיר. ההיסטוריה של Dorothy B. Oven Park מתחילה באמצע שנת 1800 כאשר הקונגרס העניק את הנכס לגנרל מרקיז דה לאפייט בשנת 1834. הבית הראשי בנכס הוא בית בסגנון אחוזה קלאסי עם חיפויי מגנוליה נדירים, רצפות עץ, ריהוט עתיק, אידיאלי עבור חתונות וקבלות פנים. ליד מרכז העיר טלהסי נמצא המוזיאון והגנים של גודווד, ביתו המקורי של מטע כותנה ששטחו 1,600 דונם מתחילת המאה ה-19. כיום הנכס נמצא ברשימה הלאומית של מקומות היסטוריים ומשתרע על כ-20 דונם של אלונים חיים וגנים בני מאה שנה שבהם הבית הראשי כולל את הריהוט המשפחתי המקורי, כלי זכוכית ואמנות. מסביב לבית הראשי יש 20 מבנים נוספים מהשנים 1835 עד 1925, בריכת השחייה המקורית ומשטח החלקה חיצוני.

במרחק נסיעה קצר מטלהאסי משפחות יכולות לחוות פארקים ממלכתיים, יערות מדינה ומקלט לאומי, המספקים מגוון פעילויות חוצות להנאת האדם. ממש מערבית לטלהאסי נמצא הפארק הלאומי Torreya, הקרוי על שמו של עץ הטוריה הנדיר, שגדל רק על הבלופים המשקיפים על נהר האפלאצ’יקולה. כמה מצבעי הסתיו המשובחים של פלורידה מוצגים ברחבי יער הפרקט והבלופים הגבוהים, הרמות והנקיקים העמוקים הופכים את הפארק הזה לאחד היפים ביותר בפלורידה. בפארק יש שני מסלולי לולאה שבהם לולאת נהר בלוף היא כשבעה קילומטרים וחוצה דרך נקיקים ונחלים שבהם לוגאן בלוף מתנשא כ-300 רגל מעל נהר האפלאצ’יקולה. שביל מחבר באורך 5 קילומטרים מוביל ללולאה באורך 5 קילומטרים דרך יער של עצים קשים, אורנים ארוכי עלים, כלבלב והמלכה מגנוליה. הפארק הוא גם ביתה של אחוזה דרומית יפהפייה שנבנתה בשנת 1849 המכונה בית גרגורי.

אחד האוצרות החבויים ביותר של פלורידה נמצא ממש דרומית לטלהאסי בפארק הלאומי וואקולה ספרינגס, שהוגדר כנקודת ציון טבעית לאומית ונרשם במרשם הלאומי של מקומות היסטוריים. בפארק נמצא אחד ממעיינות המים המתוקים הגדולים והעמוקים בעולם, שבו המים ב-70 מעלות בוודאי ירעננו אותו גם בימי הקיץ החמים ביותר. ההיסטוריה של הפארק הזה מתחילה אלפי שנים מהאינדיאנים המוקדמים ועד יוצרי קולנוע מוקדמים שגילו את איכות הביצות והחיים הפראיים של הפארק מתאימים באופן מושלם לסרטים כמו האוצר הסודי של טרזן (1941) ויצורים מהלגונה השחורה (1954) ). ממוקם בין ראש המעיין לראש השביל הוא האכסניה ההיסטורית, אלמנט של פלורידה העתיקה, שבו האלגנטיות של האכסניה עומדת כמו בתחילת המאה ה-19. שבילי הפארקים הראשיים המשתרעים על מעט יותר משישה קילומטרים מובילים עמוק לתוך יער הביצות דרך בתי גידול דרומיים של עץ קשה וברוש אדר, שם מתערבבים כמה עצי אלופי המדינה והלאומיים, הגדולים במינים שלהם, עם ענקי יער אחרים.

קצת יותר משעה נסיעה צפונה ליד בלייקלי ג’ורג’יה נמצא Kolomoki Mounds State Park, ביתו של אתר הוודלנד האינדיאני הגדול והעתיק ביותר בדרום מזרח ארצות הברית המתוארך לתקופה של 350 עד 750 לספירה. בגובה 57 רגל, תל המקדש הוא התל העתיק ביותר בג’ורג’יה, מוקף תלים קטנים יותר המשמשים לקבורה וטקסים. בנוסף, למגרש הקמפינג, מגרש המשחקים, אזורי הפיקניק והאגמים היפים יש בפארק שלושה מסלולי הליכה המשתרעים על פני 5.8 מיילים. שביל לולאת טריליום חוצה ארבע קהילות טבעיות כאשר השביל מתפתל ביער עץ קשה לאורך חופו של אגם קולומיקי חוצה מספר נחלים מוזנים במעיין. ככל שהשביל מטפס ויורד, הקהילות השונות מתבררות כשהן עוברות דרך במבוק מקומי, מגנוליה דרומית, לובלולי ואורני אשוח. החל מסכר אגם יוהולה, שביל לולאת אורן אשוח חוצה שטחים מחוספסים דרך יער של כלב, אלון מים, אורן אשוח ומגנוליות, המספק בית גידול טבעי להודו, צבאים ובובקטים. לאורך שביל הלולאה הלבן אלון מצויים ערוצי ונקיקים הניזונים ממעיינות תת-קרקעיים שסיפקו שפע של מים להישרדות ושם העץ מהיער הזה סיפק את העצים הדרושים לבניית בקתות סכך למגורים. חלקים משביל זה מקיפים את התלים ועוברים בחלק משטח הכפר.

ממערב לטלהאסי יש כמעט 20,000 דונם של יערות שבה מגוון מיני עצים מרכיבים את יער מדינת אגם טלקווין. הקהילה הגדולה ביותר של היער היא האורנים הגבוהים, היושבת בין גבעות היער המתגלגל בהן שפע של מגוון צמחים ובעלי חיים משגשגים. אזורי Bear Creek ו-Fort Braden Tracts מספקים כמה דוגמאות מצוינות לקהילות המדרונות והיער הגיאיות. מסלול ה-Bear Creek בשטח 492 דונם מציע שלושה שבילים הכוללים 5.5 מיילים של השבילים המחוספסים ביותר באזור דרך אדמות ביצות, גבעות חול ונקיקים דרמטיים שבהם לקטע שלאורך Bear Creek יש שיפועים תלולים וקרקעית צרה. בעוד ש-Fort Braden Tract מדגיש מגוון של מערכות אקולוגיות תוך חציית שלושה שבילי לולאה באורך של 9 מיילים עם נוף מדהים של אגם טלקווין.

הפארק הלאומי פלורידה מערות, שנהרס בשנת 2018 על ידי הוריקן מייקל, עדיין מספק למבקרים הצצה נדירה לעבר. בשנות ה-30 של המאה ה-20, חיל השימור האזרחי סותת את המעברים בין חדרי המערות, ואפשר למבקרים לראות 1,000 שנים בהתהוות. המעברים הצרים ולעיתים הנמוכים מובילים דרך שנים עשר חדרי מערות חלקלקים ורטובים שבריריים שבהם נטיפים, זקיפים, אבני זרימה וווילונות עדיין גדלים למערך חזותי של תצורות מסתוריות.

ממוקם במרחק נסיעה קצר מדרום לטלהאסי נמצא מקלט חיות הבר הלאומי סנט מרקס, המציע מגוון פעילויות חוצות לכל חובב חוצות. המקלט מורכב מיערות אורנים שטוחים, ערסלים דקלים, ביצות ובריכות זרועות ברושים לאורך החוף, ומשתרע היטב בפנים הארץ. פזורים לאורך החוף תמצאו חופים קטנים, ונחלי גאות הניזונים מנהרות. בנוסף, במפלט נמצא המגדלור השני בגודלו במדינה, שנבנה בשנת 1842 והפך לאחד מציוני הדרך המצולמים ביותר בחוף המפרץ. השבילים במקלט מתפתלים בין ערסלים מעץ אלון, אורנים חותכים וביצת מלח ומספקים כמה הזדמנויות מצוינות לצילום ציפורים נודדות.


Source by Larry E West

About admin

Check Also

Fort Jesus – גן העדן לתיירות החופים

ידוע בתור הקסם התיירותי הפופולרי ביותר במומבסה, פורט ישו הוא כנראה פיסת ההיסטוריה השמורה ביותר …

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht.

Recent Comments