חופשה בקפריסין

קפריסין היא האי המזרחי ביותר בים התיכון ומהווה יעד פופולרי לחופשה. עיר הבירה ניקוסיה היא עיר הבירה המחולקת היחידה בעולם. יש לו אקלים שנותן לו משיכה כל השנה, אם כי רוב התיירים מבקרים בקיץ. החלק הדרומי של האי הוא מדינה עצמאית שחברה באיחוד האירופי. החלק הצפוני של האי נחשב לשליטה טורקית, שכן המדינה היחידה בעולם שמכירה בצפון קפריסין כמדינה היא טורקיה.

יעדי התיירות העיקריים הם איה נאפה בפינה הדרום מזרחית, לימסול בחוף הדרומי ופאפוס בדרום מערב ואתר נופש קטן יותר של פוליס בפינה הצפון מערבית של האי. לכל אתר נופש יש יתרונות ואטרקציות משלו. איה נאפה נחשבת ליעד המסיבות באי קפריסין ואילו לימסול היא נמל עובד הומה עם אזורי תיירות ממזרח לעיר המרכזית. פאפוס היא עיירה קטנה יותר מלאה באתרים היסטוריים עם תעשיית תיירות בוגרת. בפנים הארץ מהחופים, יש שפע של כפרים קטנים יותר במישור ובהרי הטרודוס למי שרוצה לחוות את החיים המסורתיים יותר.

קל למצוא דירת נופש בקפריסין מכיוון שיש מבחר רחב של נכסים זמינים. וילות נופש רבות להשכרה נמצאות סביב יעדי התיירות העיקריים של איה נאפה ופאפוס. ישנן שפע של וילות להשכרה זמינות בפנים הארץ מכיוון שזו צורת הלינה הנפוצה ביותר לתיירים.

וילות נופש בקפריסין נעות בין נכס בסגנון דירות קטן יותר לבית גדול. הנכסים הגדולים מגיעים לרוב עם בריכת שחייה קטנה, אך מכיוון שמים הם מצרך יקר, הם אינם נפוצים כמו בכמה יעדי נופש אחרים. רוב דירות הנופש נמצאות בהישג יד מחוף הים. דרישה חיונית בקיץ היא מיזוג אוויר שכן הלילות יכולים להיות חמים מאוד (30-35C). מחיר הוילה יהיה תלוי בגודל, במספר החדרים, במיקום ובזמן השנה.

ההתניידות בקפריסין היא קלה ומכוניות השכורה זולות יחסית והדלק בדרך כלל קצת יותר זול מאשר בבריטניה. עבור אנשים שרגילים לנהוג בבריטניה, זה יהיה מוכר מאוד כאשר הם נוהגים בצד שמאל של הכביש. ישנם אוטובוסים בין העיירות והערים המרכזיות, אך באזורים הכפריים והפנים הארץ יש מעט מאוד שירותי אוטובוסים. כאשר שוכרים וילת נופש מחוץ לאחת העיירות המרכזיות, רכב שכור חיוני כדי להתנייד באי.

הטיסה לקפריסין קלה ויש טיסות סדירות ישירות לשני שדות התעופה המרכזיים, פאפוס למערב ולרנקה לכיוון מזרח, כל השנה. בקיץ יש טיסות שכר תכופות שמגדילות את אפשרויות הנסיעה לשם. אפשר לבקר בחלק הצפוני של קפריסין, אך חיוני לוודא שהוויזה נמצאת על פתק נייר ואין חותמות על הדרכון מכיוון שהן עלולות להקשות בעת נסיעה למקומות אחרים בעולם.


Source by Cary L Ryder

About admin

Check Also

Fort Jesus – גן העדן לתיירות החופים

ידוע בתור הקסם התיירותי הפופולרי ביותר במומבסה, פורט ישו הוא כנראה פיסת ההיסטוריה השמורה ביותר …

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht.

Recent Comments