המסע שלי אל הגבעות העיוורות

לאחר הפסקה ארוכה מהמשלחות הרגילות שלי, תכננתי לעוד טיול נועז אל הצוק העליון של העיר שניצב מלכותי בלב המטרופולין. ממוקמת כ-25 ק“מ מהעיר קוימבטורה, הגבעה עומדת כהתגלמות מושלמת לתערובת שלה. אנשים מקומיים קוראים לזה „גבעה עיוורת“ (Kurudi malai). עם חברי, התחלתי את המסע לפנות בוקר בסוף שבוע נאה. מכיוון שהמקום ממוקם באזור המרוחק כמעט ולא חיכינו כמעט שעה עד שהמיני-אוטובוס יאסוף אותנו למקדש ההיסטורי ההוא. נפלתי ברכס של שביל חד כיווני שכמעט ולא אפשר למונית קטנה לנסוע לאורכה. השביל נשמר על ידי שיחים צפופים שהתנשאו לגובה 12 מטר. כשחלפנו דרך השביל ראינו כבלי מתח גבוה משני הצדדים. זה הזהיר אותנו במרומז שהמקום הוא מקום מועדף על חיות בר. העננים החלו לצבור את העוצמה ככל שהתקדמנו. ענן הנימבוס הזהיר אותנו להתכונן לשפיכה. לא היה לי כלום בידיים מלבד המצלמה שלי. לא יכולתי לראות שום דבר מסביבי מלבד הגבעות הענקיות. זה היה כמו אצטדיון קריקט ענק מוקף גבעות מסביב. הלכנו כמעט 3 ק“מ ולבסוף הגענו לגבעות. ראינו איש זקן שומר על כמה כלי רכב שחונים בצל העצים. שאלתי אותו לגבי תדירות הביקור של החסידים במקום הזה. להפתעתנו הוא אמר לי שאנשים נוהגים להגיע באלפים באירועים מיוחדים.

מטרים ספורים מהחניה ראינו את הכניסה המדהימה של המקדש היפה. מעוטרים משני הצדדים בקרוטונים ושיחים שופעים, התפעלנו מאוד מהתחזוקה של המקדש המרוחק. המקום היה מסודר וירוק. טיפסנו כמה מאות מדרגות ולבסוף הגענו לקודקוד המקדש. מכיוון שלכל מקדש יש היסטוריה משלו, המקדש הזה אינו יוצא מן הכלל. האלוהות העיקרית של מקדש זה נקראת בדרך כלל „Punnuthu mari ammam“ האליל הוצב היטב בתוך מערה. בתוך המערה הקודרת הרעיפו את האליל על ידי המעיינות שמקורם, לפי הדיווחים, מהיער הנידח. העובדה המעניינת לגבי המעיין הזה היא שהוא אף פעם לא מתייבש בתוך הבצורת וללא קשר למונסונים. זוהי המומחיות של המקדש הזה. כמו כן, אומרים שהמים יקרים שכן אומרים שמקורם מרגלי ה’עמן‘. האנשים המקומיים מתייחסים למים כאל סם.

בסמוך למערה ראינו חלוקי נחל וסלעים מחוספסים שנשחקו ממהירות השטף של מפלי המים. לרוע המזל לא יכולנו ליהנות מהתרחיש כיוון שהוא התייבש. הלכנו כמה מטרים פנימה. המקום היה רגוע. התחלנו לטפס על הסלע הענק שניצב ליד המפל. המקום היה ממש פנטסטי. הנוף הפנורמי של הגבעה היה פינוק ויזואלי לעיניים. צילמתי כמה תמונות יפות. הנוף של המקדש מהצוק העליון היה פנטסטי. זה היה מקום נחמד לשבת ולהירגע במדשאה הטבעית. השחר החל להתדלדל. המקלחת הקרירה הוסיפה ברק לגבעות המלכותיות. נהנינו מהטפטוף. ראיתי כמה אנשים מנסים לעלות ברגליים יחפות בשביל הבגידה. השביל היה קצת מסובך אבל גם אנחנו ניסינו לטפס במידה מסוימת. אבל הכומר המקומי הזהיר אותנו לחזור לפני רדת החשכה שכן המקום פוקד חיות בר. אז התחלנו לרדת מהגבעה. המקום היה מיקום מתאים לחובבי הצילום. הנוף המרהיב של הגבעה המשולשת יתפוס את תשומת הלב של כולם מרחוק.

הגבעה נמצאת במרחק של קילומטר אחד מ-Narasimma Naicken Palayam ב-Coimbatore – Mettupalayam Main Road. למרות שמתקני האוטובוסים היו מוגבלים ליעד זה, אתה יכול לעלות על מונית או לנסוע על דו-גלגלי. אם אתה באמת רוצה ליהנות ממסע פחות כביש, הנה הזדמנות טובה.


Source by Pradeep Varman

About admin

Check Also

Fort Jesus – גן העדן לתיירות החופים

ידוע בתור הקסם התיירותי הפופולרי ביותר במומבסה, פורט ישו הוא כנראה פיסת ההיסטוריה השמורה ביותר …

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht.

Recent Comments