היסטוריה קצרה של מטחנות קפה

פולי הקפה התגלו בסביבות שנת 900 לספירה ושימשו לראשונה כמשקה בתימן. זה גם המקום שבו נטחנו לראשונה פולי הקפה. לפני שנדבר על הטחינה, עלינו לחזור אחורה ולהסתכל כיצד הפכו דובדבני קפה לראשונה לפולי קפה. דובדבני קפה נקטפו לראשונה משיחי קפה או עצים, בהתאם למידת גידולם. דובדבני קפה ערביקה נקטפו כשהדובדבנים היו בצבע עז. לאחר מכן הוכנסו לאש וצלו עד שהדובדבנים התפרצו. תהליך זה הפיק שני פולי קפה קלויים מכל דובדבן קפה.

עכשיו, בואו נדבר על איך הם נטחנו. אנשים במזרח התיכון כבר טחנו דגנים ותבלינים. הם טחנו אותם פשוט על ידי חבטות בין שני סלעים או באמצעות עלי ומכתש. העלי והמכתש יוצרו בעיקר מאבן ועץ משום שהייתה להם עמידות לספיגת הכימיקלים שהותירו טעמים וריחות של מזונות שונים. פולי קפה, למרות שהם הרבה יותר קשים, נטחנו גם הם בשיטה זו. עם זאת, למרות שהם רתחו תחילה כי הם היו קשים יותר מדגנים ותבלינים, הם לא נטחנו דק במיוחד. הפולים הטחונים גס הוכנסו למכונת קפה מיוחדת מנחושת או פליז שנקראת איבריק. איבריק הוא מעט עגול בחלק התחתון ולאחר מכן היה לו גוף ישר בשאר הדרך למעלה. בחלק העליון הייתה פיה ארוכה למדי רחבה וידית רצועת מתכת בצורת C גדול המחוברת לסיר. שותים סינו את הקפה דרך השיניים כדי לקבל את מלוא הטעם של הקפה. כיום, חלקם עדיין טוחנים את פולי הקפה עם עלי ומכתש. כדי לקבל את העקביות של טחינה בטפטוף, זה לוקח עד עשר שעות של טחינה עם עלי אבן ומכתש ביד.

מכיוון שפולי הקפה יוצאו על ידי סוחרים לאזורים שונים בעולם, נוצרו מטחנות קפה באמצעות סוג אחר של מנגנון. כשהקפה הגיע לאירופה, מטחנות תבלינים שכבר היו בשימוש היו הצעד הראשון לקראת מטחנת הקפה המכנית. מאמינים כי מטחנת השעועית הראשונה הופקה כבר במאה ה-14 באירופה. מטחנת הקפה הידועה הראשונה הופקה בהמונית בתחילת המאה ה-19 בצרפת, אך הממציא עדיין לא ידוע.

באמצע שנות ה-1800, מטחנות קפה שונות נראו כמעט בכל בית באירופה ובאמריקה. לרוב מטחנות הקפה הייתה ידית טחינה בחלק העליון של קופסה שהוצבה בתוך מחזיק בצורת קערה של פולי קפה קלויים. בתחתית הקופסה הייתה מגירה שהכילה את פולי הקפה לאחר הטחינה. כמה מטחנות היו עשויות ומעוטרות בקפידה. מטחנות הקפה הביתיות של היום הן חשמליות בעיקרן ומשתמשות בקורות קרמיות או להבי נירוסטה לטחינת קפה. מטחנות לשימוש מסחרי, לעומת זאת, משתמשות רק בקורים קרמיים.


Source by Joyce Kaaland

About admin

Check Also

קפלות של האיים הקיקלאדים

מולבן על ידי השמש היוונית, לפעמים לצד הגל ולפעמים יושבים על ראש הר או חבויים …

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht.

Recent Comments