האם ישו ביקר באי הבריטי?

המשורר והמיסטיקן בעל החזון האנגלי, ויליאם בלייק, האמין שאלביון, השם העתיק ביותר של האיים הבריטיים, היא ארץ הקודש המקורית והאמיתית של ישו. בספר המתועד היטב שלי „חזון אלביון: המפתח לגביע הקדוש“ אני מראה שאולי יש מהות כלשהי לרעיון מסקרן שכזה. בהסתמך על חומר מקור היסטורי חקרתי את החזון המיסטי של בלייק את אלביון כארץ ישו הקדושה, אשר קשור קשר בל יינתק עם הרגשתו האינטואיטיבית של המשורר האנגלי שבאה לידי ביטוי בשורותיו המפורסמות – והאם הרגליים הללו בזמן קדום, הלכו על הרי אנגליה ירוקות? והאם נראה הכבש הקדוש של אלוהים, על שטחי המרעה הנעימים של אנגליה?

כתוצאה מפענוח רמזים משמות מקומות גאיים, יחד עם מסורות ואגדות מבוססות היטב, המחקר שלי תומך בתזה בלייק של נוכחותו של ישו באי הבריטי. יתר על כן, נראה שבני המשפחה הקדושה אחרים, כולל מרים הבתולה, מרים מגדלנה ויוסף מאריתאה, עשויים ביקרו באי הבריטי. אם זה היה המצב, אז מה הייתה אולי הסיבה לבואם מהמזרח התיכון לאיים המבורכים של המערב?

מחקר רב השנים שלי מראים שסביר מאוד שהמשפחה הקדושה הייתה קשורה לשושלת המלכותית העכשווית של בריטניה, בפרט לבית המלוכה הסילורי, שממלכתו, באותה תקופה, נראית כאילו השתרעה מדרום ויילס של ימינו ועד צפונה עד לצפון הארץ. דרום מערב לסקוטלנד. יתרה מכך, ייתכן שהיה מוצא גאלי משותף בין המלוכה הבריטית הוותיקה למשפחת ישו מהגליל שבמזרח התיכון.

על פי סר ויליאם בת’ם, מלך הנשק של אולסטר, שכתב ב-1834: „זה נמלט מכל התבוננות, עד כמה שגיליתי, שהארץ סביב צור וצידון, עד לעכו נשאה בעבר את השם של הגליל, או הארץ. של הגאל על חוף הים; עצם השם, גאל, קראו לעצמן המושבות הפיניקיות באירופה, ונתנו ליישובן באירופה….אני מרגיש לא מוכן לחרוג מגבולות הביקורת הצודקת, או לסנן נקודה מסוימת בעד כל השערה, אבל האם אני יכול לסרב לתבוע את הפיניקים כאבותיהם של הגאל והגליל על ארצם המקורית?“ (הגאל והסימברי)

מבחינה גיאוגרפית, הגליל היה במקור חלק מדרום פניקיה. מקובל בדרך כלל שהסוחרים הפיניקים יורדי הים ביקרו בבריטניה, בפרט בקורנוול, שם ישנה גם מסורת ישנה על ביקורם של ישו וגם של דודו הגדול, יוסף מאריתאה. משערים כי שבטי הגאל, חלק מזרם הגזע הקלטי הגדול יותר, נדדו מערבה מגלטיה שבאסיה הקטנה (כיום טורקיה המודרנית), דרך גליציה בצפון ספרד, והגיעו בסופו של דבר לאיים הבריטיים, שם אנו מוצאים, למשל, כאלה שמות מקומות גאליים כמו Galoway בסקוטלנד, ו-Galway באירלנד. שמירת הקידומת ‚גל‘ מרמזת על נוכחות הגאל באזורים אלה.

However, what seems to have escaped general notice, as Sir William Betham observed, is the gaelic significance of the placename Galilee in Palestine. האם זה יכול לרמוז על נוכחותו של הגאל הקלטי שם, בהתחשב שישוע ומשפחתו היו גליליים. רקע גזעי משותף אפשרי זה יצביע על בסיס לכך שמשפחת המלוכה הגלילית של ישו, צאצא של דוד המלך המקראי, קשורה למלוכה הגאלית של בריטניה העתיקה.

עוד אני רושם שכל מחזור האגדות שמרכזו הגביע הקדוש עוסק בבריטניה ובבריטניה בלבד. אני גם מצטט מקורות המזהים את קורפוס הגביע הקדוש עם המסורת של שמבהלה הנסתרת. למרבה הפלא, אולי, החקירות שלי מצביעות על כך שהשמבאלה המפורסמת, מקום משכנן של יצורי מאסטר רוחני שנאמר כי הוא מפקח על התפתחות המין האנושי, אינו ממוקם באזור ההימלאיה האסייתית, כפי שמאמינים באופן מסורתי, אלא נמצא בתוך האיים הקדושים של בריטניה, ארץ המערב הקדושה של וויליאם בלייק.


Source by Barry Dunford

About admin

Check Also

Fort Jesus – גן העדן לתיירות החופים

ידוע בתור הקסם התיירותי הפופולרי ביותר במומבסה, פורט ישו הוא כנראה פיסת ההיסטוריה השמורה ביותר …

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht.

Recent Comments