דוגמאות לחגיגות הלוויה וחגיגות ייחודיות ויצירתיות

שמתם לב שההלוויה המסורתית משאירה אתכם עצוב וריק? קרא את הדוגמאות שלהלן לחגיגות חיים ייחודיות ובלתי נשכחות. אלה חורגים הרבה מעבר למה שחשבת שלוויה או אזכרה אמורים להיות. לולא חווינו הלוויה וחשבנו שזו הנורמה, אולי היינו מתכננים ונוכחים באירועים נפלאים כמו אלה שתקראו עליהם. אולי הם יעוררו בך כמה רעיונות ליצירת מחווה מתמשכת ליקיריך, שחברים ובני משפחה לעולם לא ישכחו. אני מאחל לך את הטוב ביותר במסע שלך להתאים אישית וללכוד את החיים הייחודיים והמיוחדים שחיו.

אלישיה ג’ונסון, אנינית יין מוכרזת בעצמה, קבעה מראש את שירותה כך שיכלול ארבע תחנות נפרדות לטקס טעימות יין שהוקמו בגינה שלה בביתה בפרברי. משפחתה וחבריה צעדו לכל אחת מארבע התחנות, טעמו יין והתנסו בתחומים החשובים בחייה. בפעם הראשונה, הם האזינו לכמה מהמוזיקה האהובה עליה תוך שהם נהנים מיין מסוים שהשקיעה בו ודיברו ביניהם על אלישיה, היין שלה והמוזיקה שלה. בתחנת הטקס השניה סיפקה מנהלת הלוויה לכל משתתף כרטיס הודעה כדי לכתוב מילות נחמה למשפחה אם יבחרו תוך שהם נהנים מיין אחר ושומעים את בעלה מדבר על חייהם המשותפים. בתחנת הטקס השלישית מתחת לאוהל חיצוני הם צפו בדמעות באלישיה בסרטון שבו היא דיברה איתם ממיטתה שבועות ספורים לפני מותה. היו לה מסרים לבביים ואוהבים ליותר מעשרה מבני משפחתה וחבריה.

ג’ק קילינגטון, היה חבר בן חמישים ושתיים במועדון הריצה של מוהוקס. לסיום שירותו, בזמן שרכב במכונית המתים, הוא לווה בצד האתר על ידי חברי מועדון מוהוק שרוטים דומעים לאורך שני הקילומטרים עד לבית הקברות.

לדייב היה אהבה לבעלי חיים והיה לו הרבה הרפתקאות ספארי עם אשתו מרגרט. נראה היה לנכון להפוך את בעלי החיים למוקד חגיגת החיים שלו.

לשירותו של דייב:

משתתפי הלוויה הוזמנו לברך את המשפחה מתחת לאוהל חיצוני מחוץ לשערי גן החיות בו הוגשו קפה וקוקטיילים, וניתנה הזדמנות לחילופי דברים לא פורמליים בין בני משפחה וחברים. הם קיבלו תיקיית זיכרון מרובעת בגודל 10 אינץ‘ מוטבעת עם סדר היום של הטקס ותמונותיו של דייב לאורך חייו.

בזמן השירות שנקבע, בני משפחה וחברים עלו על אחת מכמה רכבות של גן החיות שהמתינו והחלו בנסיעה איטית ל“מצגת הטקס“ הראשונה, זו מול ביתן הדובים החיצוני. בתחנה זו, כמה חצובות החזיקו תצלומים מוגדלים של בעלי חיים שצולמו על ידי דייב. אלה הוצגו ליד דוכן עם מיקרופון.

לאחר שהמשפחה והחברים ירדו מהרכבות והתאספו סביב הדוכן, אשתו של דייב, מרגרט, החלה בדיון על בעלה ובמיוחד על חוויות הספארי שלהם, המסירות והאהבה לבעלי חיים. בסיום דבריה, היא הזמינה אחרים לחלוק זיכרונות וזיכרונות מבעלה. לאחר מכן עלתה הקבוצה מחדש על הרכבות לנסיעה הקצרה ל“תחנת הטקס“ הבאה.

בתחנה השנייה, בביתן האריות, עוד כמה חצובות הציגו כתבות מפוצצות על דייב, עבודתו ומסירותו לבעלי החיים, ושולחן תצוגה הכיל את פרסי PETA ומעטפות תרומות PETA של דייב. חברו הקרוב ביותר של דייב, דון סטרטרמייר, החל את המצגת, וסיפר על ידידותו עם דייב ודייב לבעלי חיים. לאחר מכן הוא הציג את כריסטין, שסיפרה את חוויית „מאחורי הקלעים“ שלה בעבודתו של דייב ב-PETA, ושיתפה כמה הצלחות ופריצות דרך מעטות אך אדמירליות שהשיג למען זכויות בעלי חיים. בסיום דבריה ניתנה לנוכחים הזדמנות נוספת להשמיע הערות ספונטניות.

הפמליה עלתה מחדש על הרכבות והמשיכה לארברטום גן החיות. כסאות הפונים למסך גדול אפשרו למשפחה ולחברים לשבת תוך כדי צפייה במצגת שקופיות בת שמונה דקות של חיי הנפטר; תמונות שנלקחו מהאלבום המשפחתי תיארו את דייב מילדותו ועד היום, כולל כמה סצנות ספארי. התמונה האחרונה הייתה תקריב של פניו של דייב. בזמן שהתצלום הזה נשאר על המסך, המשתתפים שמעו ארבעה צלצולים של טלפון, ואחריהם קולו של דייב במכשיר ההודעות הביתי האישי שלו, הודעה שרוב הקהל הכירו: „היי, זה דייב. אני בספארי, השאר לי הודעה ואני מקווה לפגוש אותך לאורך השביל אי שם מתישהו.“ לאחר מצגת השקופיות, כל אחד קיבל קלף ועט שלוש על חמש כדי לכתוב הודעה לדייב ו/או למרגרט.

לאחר מצגת השקופית, ניתנה הזדמנות למי שדאג, לחלוק כבוד אחרון למנוח, שגופתו הארונית מונחת במצב בין העלווה והפרחים של הארבורטום. כשהם עברו ליד הארון, כל אחת התקבלה על ידי מרגרט שקיבלה את כרטיסי ההודעות, החיבוקים והמילים האוהבות שלה.

בתום הצפייה נוצר מסע הלוויה בחניון גן החיות לקראת הנסיעה לבית העלמין.

הגופה הארונית הונפה על גבי הפיל טרנזגו בן ה-75 האהוב של דייב שהחל מסע איטי אל „עמק המורים“; בית קברות לבעלי חיים מטופח בגן החיות, ואחריו חברים ובני משפחה ברגל. התקבל אישור מראש ממשרד ראשי העיר המקומי לקבורה.

למרות שהמשפחה לא הייתה דתית, מנהל הלוויה הרגיש שדייב חי חיים רוחניים והציע לחסיד בודהיסט מקומי וחבר של דייב ומרגרט שיוכל למתוח את ההקבלות בין מסירותו לבעלי חיים לרוחניות שלו יתבקש להעיר הערות קצרות. לשם כך בשירות המחוייב.

מנהל הלוויה גם הציע לדון סטרטרמייר להישאר במקום הקבר עד להורדת הארון ולמלא את הקבר. יצוין כי טרנזגו סירב לעזוב את אתר הקבורה עד להשלמת הקבורה.


Source by Mary Hickey

About admin

Check Also

ראיון עם אחי. מרטין פרנסיסקו – הגיבור הבלתי מושר של הילידים

עם תרחיש השריפות המשתולל של יער הגשם באמזונס – ושריפות יער אחרות המתרחשות כמעט „בסימפוניה …

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht.

Recent Comments