ביקור בקוניה (טורקיה) באהבה לרומי

החלום הוותיק שלי התגשם כשביקרתי בקוניה (טורקיה) בשבוע הראשון של אפריל 2017, כדי לחלוק כבוד לקדוש הסופי הגדול של המאה ה-13, דרוויש, פילוסוף, מנהיג רוחני ומטיף לאהבה אלוהית, Maulana Jalaluddin רומי. רומי אינה שייכת לדת או לכת מסוימת. דברי החוכמה שלו ומסר האהבה שלו מיועדים לכל האנושות, ללא קשר לאמונותיהם הדתיות.

העיר העתיקה קוניה היא העיר השנייה המתויירת בטורקיה אחרי איסטנבול. מלבד המשמעות ההיסטורית שלה, קוניה הפכה לעיר עלייה לרגל לא רק עבור מוסלמים אלא גם עבור בני דתות אחרות המחפשים הדרכה רוחנית משירתה של רומי ומתייחסים לרומי כמנהיגה הרוחנית שלהם. רומי בילה את רוב חייו בקוניה ונקבר שם. בשנת 1927, המנזר שלו הוסב למוזיאון בשם Mevlana Meuseze או מוזיאון Maulana. Maulana הוא תואר דתי לכבוד. במערב Maulana ידוע בשם רומי והמוזיאון הקרוי על שמו כמוזיאון רומי.

Mevlana Jalaluddin רומי נולד בבלך (כיום אפגניסטן) בשנת 1207 והגיע לקוניה יחד עם הוריו כשהיה רק ​​בן 12. רומי הפך לחוקר דת גדול בתקופתו והחל ללמד קוראן ושריעה אסלאמית לתלמידיו. לאחר שנפגש עם שמס תבריז בגיל 37 כל חייו השתנו. הוא הפך לדרוויש מסתחרר והלך על עקבותיו של מורשד שמס שלו.

שמס תבריז מילא את ליבה של רומי בהארה רוחנית אלוהית ולימד אותו את הידע מה שהוא לא יכול ללמוד מהספרים. אחרי זה רומי התחילה לכתוב שירה. הוא כתב 70,000 פסוקים בתקופה של 25 שנה. שירתה של רומי, שנכתבה בשפה הפרסית, תורגמה לכל השפות הבולטות בעולם, וכך הפכה רומי למשוררת הידועה, המוערכת והנקראת ביותר בעולם.

מוזיאון רומי פתוח מדי יום בין השעות 10:00-16:30 והכניסה חופשית. לפני הכניסה למקדש הרומי, כולם נדרשים ללבוש כיסויי פלסטיק דקים על נעליים ככבוד למקום הקדוש. בחדר המרכזי ישנם קברים רבים של משפחתה וחסידיה של רומי. קברה של רומי מכוסה בבד עבה גדול רקום בזהב ועליו מונח טורבן ירוק גדול. מלבד קברו יש את קברו של אביה של רומי, Maulana Bahauddin Valed.

בחדר הסמוך, מונחים בתיבות הזכוכית ספרי שירתה של רומי שנכתבו בשפה הפרסית, הקוראן הקדוש בכתב יד בתקופות שונות, בגדים של רומי ובנו סולטן ולד, כובעים של רומי ושל מורשד שמס טבריז שלו. וכו‘. הבא הוא חדר התפילה לגברים ולנשים. המקדש הראשי נבנה על ידי קיסרים סלג’וקים ואילו החדרים מול המקדש הראשי נוספו בתקופתם של הסולטאנים העות’מאנים והפכו לחלק ממוזיאון רומי.

רומי עזב את העולם הזה ב-17 בדצמבר 1273. יום זה נזכר בכל שנה כעזיבתו את העולם הזה ו“חתונה עם אלוהים“. מדי שנה, ב-17 בדצמבר, מגיעים לקוניה עולי רגל מכל העולם כדי לחלוק כבוד למשורר הגדול ולקדוש הסופי של המאה ה-13. הם משתתפים בטקסים דתיים ועדים להופעה חיה של הדרווישים המסתחררים מול עולי הרגל.


Source by Hifzur Rehman

About admin

Check Also

Fort Jesus – גן העדן לתיירות החופים

ידוע בתור הקסם התיירותי הפופולרי ביותר במומבסה, פורט ישו הוא כנראה פיסת ההיסטוריה השמורה ביותר …

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht.

Recent Comments